Aerobik sportowy

Czym jest aerobik?

Aerobik sportowy to dyscyplina mało znana w Polsce, chociaż zyskująca w ostatnich latach na popularności. Sport ten przypomina gimnastykę, akrobatykę, czy taniec. W aerobiku sportowym wykorzystywane są wszystkie zdolności motoryczne- siła (statyczna i dynamiczna), gibkość, wytrzymałość. Prezentowany przez zawodnika układ trwa dwie minuty, wykonywany jest do muzyki w tempie 150-160 BPM i składa się z intensywnej choreografii, w którą wplecione są elementy obowiązkowe i dodatkowe z różnych grup sprawności: skoków, pompek, poziomek i rozciągnięcia. Zawodnicy mogą startować solo lub w duetach mieszanych i trójkach.

Do dołączenia do naszej sekcji zachęcamy przede wszystkim byłych i obecnych tancerzy, cheerleaderki, gimnastyków, akrobatów, pole dancerów.

 

TERMINY ZAJĘĆ:

  • poniedziałek: 19:00-21:00,  sala sportowa D132

  • środa:            18:00-20:00,  sala sportowa D132

  • piątek:           19:00-21:00, sala sportowa D132

instruktor: 

Sargis Manukyan

Aktualności

  • Złoto w jeździectwie

    Reprezentacja AZS Akademii Leona Koźmińskiego zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej oraz zdobyła dwa srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostw...

  • Dwa brązowe medale...

    Zarówno panie jak i panowie reprezentujący ALK w AMP w koszykówce zakończyli zawody na 3 miejscu, zdobywając brązowe medale. Gratulujemy!!!

Nasi
Partnerzy