Aikido

Aikido zostało stworzone z myślą o konfrontacji zarówno z jednym jak i kilkoma atakującymi jednocześnie. W sensie fizycznym jego istota polega na wykorzystaniu siły i  energii napastnika w celu rzucenia go lub obezwładnienia. Osoba wykonująca technikę aikido nie przeciwstawia się energii ataku lecz prowadzi ruch napastnika w kierunku ziemi korzystając m.in. z systemu dźwigni i unieruchomień oraz zachowując możliwość uderzenia.

Aikido charakteryzuje płynność i dynamika ruchu. Jest skuteczne ale i piękne w swojej formie, tym samym zdobywa powszechne uznanie nie tylko jako metoda czy sposób walki, ale również jako rodzaj sztuki.

Sekcja aikido istnieje w naszej Uczelni od 2000 roku. Zajęcia prowadzi instruktor Rafał Opioła. Członkami sekcji są zarówno studenci, absolwenci jak pracownicy naszej uczelni. Poza regularnymi, odbywającymi się 2 razy w tygodniu treningami, sekcja organizuje wyjazdy na krajowe i zagraniczne seminaria aikido. Od początku działalności sekcji w treningach aikido brało udział co najmniej kilkadziesiąt osób, część z nich zdobyła stopnie instruktorskie.
Dzięki wsparciu ze strony władz uczelni, w tym dyrektora Centrum Sportu p. mgr Marka Wołkowyckiego, sekcja uzyskała dotację na zakup ponad 100m2 nowej, profesjonalnej maty treningowej (tatami). Zajęcia sekcji aikido odbywają się obecnie w nowoczesnej, klimatyzowanej sali gimnastycznej (budynek D Uczelni).

Terminy zajęć:

Piątek           19:00-20:30

Miejsce: sala sportowa D132

instruktor:

UWAGI:

SEKCJA PŁATNA

Aktualności

Nasi
Partnerzy